maandag, 05 augustus 2019 18:02

Na de Tour, tijd voor de Gouden Pijl!

Afzien in de kopgroep Afzien in de kopgroep Gert-jan Warrink

Nu de prijzen in Parijs verdeeld zijn, is het traditiegetrouw tijd voor de na-Tour-criteriums. Zo was het gisteren koers in Emmen, de strijd om de Gouden Pijl.

Zoals al meerdere jaren voert het parcours in Emmen dwars door het centrum, op-en-af door de Hondsrugtunnel terug de winkelstraat in. Over een afstand van 55km moest beslist worden wie uit dit sterke deelnemersveld er met de hoofdprijs vandoor ging. Onder luide en enthousiaste aanmoedigingen van het massaal toegestroomde publiek, persoonlijke supporters, pers en fotografen werd om 3uur in de middag het peloton weggeschoten. Vanaf het begin was het strijd, want de eerste drie ronden werd al gereden voor het drie-ronden klassement. Meteen zat namens ons team Wendy goed voorin, zij ging de strijd aan met Ellen van Dijk voor de punten voor dit klassement. Na deze eerste aanvallen sprong Anne Marijn weg uit het peloton, zij kreeg Janieke Kalsbeek namens team Drenthe mee in het wiel. Na twee ronden als duo in de aanval sloot er een sterke groep aan met onder andere Ellen van Dijk, Roxane Knetemann en Moniek Tenniglo. In dit kielzog was ook Marit Cent namens ons team meegesprongen. Janneke Ensing, zij werd zaterdag nog tweede tijdens de Clásico voor vrouwen, was ook onderdeel van deze groep maar zij kwam onfortuinlijk ten val en moest helaas de koers verlaten. Zo ontstond er een kopgroep van acht rensters. Om de voorsprong te vergroten werd er hard doorgereden en was het voor Marit en Anne Marijn flink afzien om bij te blijven. Even leek de rust teruggekeerd, maar het hard rijden voor het uitbreiden van de voorsprong werd vervolgens ingewisseld voor meerdere aanvallen om toch nog uit de kopgroep te ontsnappen. Ook Anne Marijn deed verwoede pogingen om uit de greep van de kopgroep te blijven. ‘Gaaf om pogingen te wagen, luid aangemoedigd door supports en toeschouwers, stiekem weet je dat het onmogelijk is, maar wie niet waagt wie niet wint!’ aldus een na afloop gesloopte maar tevreden Anne Marijn. Achter de kopgroep reden Wendy, Nienke en Aniek sterk mee in het peloton en zij zaten ook zeker niet stil en probeerden meerdere malen uit het peloton te ontsnappen. Voor Yvet was het de Gouden Pijl primeur, dus met elke ronde, luid aangemoedigd door toegestroomde familie, was zij weer tevreden. Nynke, zij had last-minute besloten van start te gaan, reed een sterke koers maar miste net eenmaal de slag waarna ze genoot van de omgeving van Emmen. In de finale was het ondertussen Ellen van Dijk die ontsnapte uit de greep van de kopgroep waardoor zij solo als winnares over de meet kwam. Gevolgd door een tevreden Marit en Anne Marijn was het wederom voor ons team een mooie Gouden Pijl!