maandag, 22 juli 2019 19:18

Van der Graaf podium op dé Bult

Podium dé Bult Podium dé Bult Dieuwke Kalsbeek

Gisteren stond voor de 51e keer de ‘Ronde Rondom de Bult van Usquert’ op de koerskalender. Zoals de speaker terecht aangaf, ‘een prestatie van formaat van de organisatie’. Namens ons team stond een sterke delegatie van 9 rensters aan het vertrek.

Met de goede prestaties van de afgelopen jaren tijdens deze, toch wel, thuisronde, was het team gebrand op een goed resultaat. Onder aanmoedigingen van het vele publiek met onder andere onze harde kern supporters was de druk hoog een aanvallende koers neer te zetten. Direct na het startschot werd dan ook het tempo de lucht in gegooid alsof dé bult niet bestond. Vanaf ronde één was er strijd voor de leidersprijs en ook de tussensprint na 5 ronden werd gretig aangevallen. Vervolgens was dat het moment voor Anne Marijn om weg te springen. Zij kreeg twee sterke rensters met haar mee en zo ontstond vroeg in de koers een kopgroep van drie gretige wielrensters. In het peloton werd de koers vervolgens gecontroleerd. Meerdere slimme pogingen om naar de kopgroep te snellen zonder het gat dicht te rijden werden geïnitieerd, maar aansluiting met de koploopsters werd niet gevonden. Door goede aanmoedigingen van team en supporters groeide de voorsprong van de drie koploopsters met Anne Marijn namens ons team. Daarachter in het peloton werd zeker ook niet stilgezeten waardoor de strijd om de tussensprint onverminderd doorging. Met nog een ronde of acht te gaan was het duidelijk dat de kopgroep niet meer zou worden ingerekend door het peloton en begon de spanning op te lopen. Wie durft als eerste te gaan? Wie wacht? Wie gaat vroeg? Wie sprint? Met nog een ruimte ronde te gaan en de wind tegen sprong Anne Marijn uit het wiel en probeerde zo weg te springen. Sterk werd zij teruggehaald door de latere winnares Melanie en Janieke. Zo bleef podiumplek drie over voor Anne Marijn tijdens de 51e ronde over dé Bult. ‘Het was een eind met z’n drieën maar we werkten goed samen en het team heeft super werk geleverd daarachter’, aldus een ietwat teleurgestelde maar ook tevreden Anne Marijn na afloop.